Banyo ve Tuvaletlerde Gergi Tavan Uygulaması

Banyo, Tuvalet ve ıslak hacimlerde Gergi Tavan Kullanımı

Yaşadığımız mekanların en küçük ve tasarım açısından sınırlı hacimleri banyo ve tuvaletlerdir. Bu alanların duvarları ve zeminleri için binlerce farklı kombinasyonda zemin ve duvar ürünleri bulabilirsiniz ancak en çok sıkıntı duyulan bölge tavan ve aydınlatmadır.

Genel uygulamada kısmi veya bütün alçıpan tavan ile birlikte metal tavan panelleri veya ısı veya nemden etkilenmemesi için pvc lambri kullanımı yaygındır. Ancak ıslak hacimlerde kullanılan alçıpan son derece kısa zamanda nemden etkilenerek formu ve yüzeyi bozulmaya başlar. Boyalar dökülür, metal tavan panelleri küf veya paslanma ile kullanılmaz duruma gelir, bunların arasında kullanılan aydınlatma armatür ve kaynaklarının bağlantı noktaları paslanır. Kısaca yoğun emek verdiğiniz ve para harcadığınız bu mekanlar, evinizin kalanına oranla çok daha hızlı yıpranır. Görsellik açısından ise genellikle sizi tatmin etmekten uzaktır.

Islak hacimler olarak nitelendirilen banyo ve tuvaletler için gerek tasarımsal, gerek sağlık açısından, gerekse dayanıklılık için kullanılabilecek en doru ürün Gergi Tavandır. Gergi Tavan hiçbir surette su ve nemden etkilenmez, paslanmaz, yüzeyi veya boyası bozulmaz, bakım veya yenileme gerektirmez. Birbirinden farklı dokuları ile banyo ve tuvalet tavanlarında kusursuz bir görünüm ve sonsuz tasarım imkanı sağlar. Nem nedeni ile oluşacak yuğuşmalar Gergi Tavan ürünlerinde yaşanmaz. Hatta temiz veya kirli su tesisatlarından dolayı tavandan gelen akıntıları bile Gergi Tavan %100 oranında engeller. Aşağı sızmasına, tavanın bozulmasına, damlamasına müsaade etmez. Hijyen konusunda hassassanız tamamen Anti bakteriyel gergi tavan ürünleri ile tavan ve duvarda bakteri, mantar ve mikrop üremesini engelleyebilirsiniz.

Tasarımsal olarak düşündüğünüzde ise önünüze sonsuz genişlikte bir ufuk açar. Dilerseniz ışıklı gergi tavan veya ışıksız dokulardaki Gergi Tavan ürününün yüzeyine milyonlarca farklı alternatifteki görsellerden birini seçerek tavanınızı resimler veya motifler ile süsleyebilirsiniz. Ya da tüm tavanınızı ışık kaynağı yapabilir, arzu ederseniz yansımalı Lake Gergi Tavan ürünümüz ile bu dar mekanları bir ayna etkisi ile derinleştirebilir ferahlatabilirsiniz.

Banyo ve tuvalet tavanlarında Gergi Tavan uygulaması ile ilgili tamamlanmış yüzlerce örneği incelemek, bu konuda kendi özgün tasarımınızı yapmak, bilgi ve destek almak için bizi arayın.