Modern mimari tasarımların, yüksek görsellik ve teknoloji ile birleştiği mekanlar olan AVM’lerde (alışveriş merkezi) yapılan gergi tavan uygulaması, projelere elit bir kimlik kazandırırken, mekanların ihtiyacı olan aydınlatma çözümleri için de benzersiz bir seçenektir.

Geniş alanları (400m2) tek parça halinde derzsiz eksiz olarak örtebilmesi, alternatif tavan uygulamalarından 10 kat daha hızlı uygulanabilmesi ve bakım gerektirmeyen yapısı sayesinde gerek ilk yatırım, gerekse işletme maliyetlerini minimum seviyeye indiren gergi tavan uygulamaları, ürünü tanıyan ve kullanan mimarlar tarafından modern mimarinin mucize ürünü olarak tanımlanıyor.

Esnek yapısı sayesinde basitten karmaşığa ve hatta kubbe ve tonoza kadar her türlü mimari formun kolaylıkla uygulandığı gergi tavan sistemleri ile lobi ve galeri boşluklarında etkileyici ve özgün tasarımlar yapılabileceği gibi, tasarlanan yapıları birer aydınlatma elemanına dönüştürmek de mümkün.

Yapısı gereği diğer tüm tavan malzemelerinden çok daha fazla akustik özelliğe sahip olan gergi tavan ürünleri, standart uygulamalarda beklentilerinizin daha üzerinde sonuçlar verirken,daha yoğun akustik ihtiyaçlar için mikro perforeli gergi tavan ürünleri beklentilerinizi %100 oranda karşılayabilmektedir.

Ortak alanlardan ıslak hacimlere, koridor aydınlatmalarından mağaza içlerine kadar, ister ışıklı (translucent) ister lake, mat, saten veya süet dokularla uygulanabilen gergi tavan ürünleri kusursuz yüzey ve efektleri ile 20 yıl garantili olarak uygulanırken, bakım ve işletme maliyetlerinizi de sıfıra indiriyor. 20 yıl boyunca boya, sıva, bakım vb. gibi maliyetleriniz olmadan ilk günkü görselliği ve şıklığıyla mekanlarınızı zenginleştiren ürünlerimiz aynı zamanda antistatik yapısı nedeniyle kirlenmiyor.

 

AVM’ler için Gergi Tavan uygulaması konulu blog yazısını okumak için tıklayın.