Bain&Company Akmerkez Gergi Tavan ve LED Aydınlatma Uygulamaları

Müşteri:
Bain&Company


İş:
Bain&Company Akmerkez Gergi Tavan ve LED Aydınlatma Uygulamaları


Partner:
Net Mimarlık


Detaylar:

 

10.katta panoramik boğaz manzarasına sahip 500 metrekare alanda kurulu olan dairesel formdaki ofis, büyüyen Bain&company için Net mimarlık tarafından tasarlandı.

Hedef: Binanın dairesel geometrisini kullanma ve etkin alanlar oluşturmak.Tasarım süreci merkezden dairesel eksen oluşturmakla başladı ve onu daha küçük bir daire eksenle ayırdı.

Açık ve kapalı ofisler ve toplantı odaları için dik yamuklar yarattı. Odak noktası: Diğer tasarım prensibi, insanları hem iş hem de sosyal amaçlar için bir araya getirecek çok amaçlı intekaktif bir birim tasarlamaktır.

Alan, ofisin hem sirkülasyon alanına hem de ofis alanlarına bakan ortak alanında yer aldı. Katmanlı ham ahşap ünite tüm donanımları gizlerken aynı zamanda geçirgen bir bölücü görevi görmektedir.

Organik akışkanlık: Dairesel bina formundaki pahlı köşe tavan tasarımı Gergi Tavan uygulaması sayesinde homojen ışık yansıması yarattı. Yayılan ışık, düşük tavandan kaynaklanan yan etkileri giderdi.

Doğal ışık, Dairesel formda tasarlarak doğal günışığını simüle eden Gergi Tavan ve LED Aydınlatmalar.

Doğal ışığın merkeze geçişi için cepheye paralel dairesel aks oluşturma. Doğal ışık dairesel eksen üzerinden geçerken, saydam malzeme sayesinde ışığı ayrıca toplar.

Bain&Company
  • akmerkez-gergi-tavan (5)
  • akmerkez-gergi-tavan (1)
  • akmerkez-gergi-tavan (2)
  • akmerkez-gergi-tavan (3)
  • akmerkez-gergi-tavan (4)
  • akmerkez-gergi-tavan (6)